Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphanesi
Responsive image

İçerik Başlığı: Britannica Academic Online Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.

Kategori: Kütüphane Duyuruları

18 Aralık 2023

Britannica Academic Online Veritabanı Deneme Erişimine Açılmıştır.

Aşağıdaki linkten giriş yapabilirsiniz.

https://academic.eb.com/

Britannica Academic Edition, tüm dersler ve konular ile alakalı geniş ve derinlemesine bilgiye erişebileceğiniz, yüz binlerce tam metin makaleler ve birincil kaynaklardan oluşan bir kaynaktır. Portal içerisinde 85.000’den fazla makale, 800.000 üzerinde süreli yayın tam metni, 50.000 üzerinde resim, 2.000’den fazla video, 10.000’i aşkın e-kitap ve ana kaynak bulunmaktadır. Ayrıca Biyografi bölümü, Dünya Atlası ve “Timeline” portalın sundukları arasındadır. Tek bir arama ile güncel kaynaklara, görsel işitsel materyallere ulaşabilirsiniz.

Portala PC, ipad, tablet ve benzeri cihazlar ile 7/24 erişim sağlayabilirsiniz.

Uzaktan Erişim Desteği: Britannica Academic Edition ürünümüze uzaktan erişim desteği de veriyoruz. Size sağladığımız özel bir link sayesinde tüm kullanıcılar sadece ID girerek portala istedikleri her türlü cihazla (Tablet, ipad, pc, macbook, akıllı telefonlar, vs.) interneti olan her yerden bağlanabileceklerdir. İlgili cihazlarda bunu App gibi kullanma şansınız da var.

Tanıtım videosu için link’i tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=IubNMbz_Ddg  ,

https://player.vimeo.com/video/176463588

Türkçe broşürümüzü görmek için lütfen tıklayınız; http://egitim.caglayan.com/dosyalar/dwn/Brittannica_Academic_TR.pdf

Britannica Academic Online’a abonelikleri olan üyelerimize yıllık fiyatı 450-GBP olan Merriam-Webster online sözlük hediye edilecektir.

“Merriam-Webster Unabridged Dictionary” portalı aynı zamanda Fransızca-İngilizce, İspanyolca-İngilizce, Tıp sözlüğü, Eş anlamlılar sözlüğü gibi eklentiler içermektedir.

Britannica Academic için hazırlanan rehber: https://britannicalearn.com/wp-content/uploads/2016/05/Academic_GuidedTour.pdf

Britannica Academic Eğitim Videosu:  https://vimeo.com/channels/1127946

https://www.youtube.com/watch?v=gjTPaMAqKwM