T.C. Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
   
     
 

 
Knovel Mühendislik Platformu Deneme Erişimi Tüm Duyurular
Knovel; mühendislerin ve mühendislik öğrencilerinin akademik güvenilirliği olan bilimsel bilgilere analitik arama motorları sayesinde ulaşabildiği bir elektronik kitap platformudur.
Knovel, mühendislik konularında yayın yapan dünyanın en saygın yayınevlerinden ve AASHTO, AIAA, AIChE, AMACOM, ASCE, ASHRAE, ASME, SAE gibi meslek örgütlerinden 35 konuda sağladığı zengin mühendislik içeriğiyle araştırmacıların en büyük yardımcısıdır.
Knovel’ın temel özelliği:  Knovel, mühendislik dilini anlayan arama motoruyla formüllerdeki, tablolardaki ve grafiklerdeki bilgiler dahil her türlü doğru bilgiyi kullanıcılarına sunmaktadır. Knovel bu özelliğiyle kullanıcılarına asla vakit kaybettirmez.
Knovel sonuçları analiz etmek için özgün yöntemler de sunmaktadır. Araştırmacılar, mühendislik ile ilgili e-kitapların içerisinde yer alan tablolarda ve grafiklerde formüllerle kendi değerlerini oluşturup interaktif olarak işlem yapabilmekte ve bu verileri Excel’e aktarabilmektedirler. Kullanıcılar interaktif olarak bilgileri sınıflandırır, karşılaştırır ve onları yeni araştırmalarında otomatik olarak kullanabilmektedirler. Aynı zamanda data search seçeneği sayesinde elementler ile ilgili özel aramalar yapabilmektedirler.

 

Erişim Adresi :

http://app.knovel.com
 
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ