T.C. Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
   
     
 

 
ProQuest Central Veritabanı Deneme Erişimi Tüm Duyurular

 ProQuest Central bugün pazarda bulunan en geniş multidisipliner tam metin veri tabanıdır. ProQuest Central, 160’ın üzerinde konunun kapsandığı ProQuest’in en çok kullanılan 39 veri tabanını içermektedir. ProQuest Central Software & Information Industry Association (SIIA) tarafından En İyi Online Referans Hizmeti dalında 2010 CODIIE ödülünü kazanmıştır.

• İşletme, Psikoloji, Fizik, Sağlık ve Eğitim daha birçok alanda 100.000'den fazla tam metin belgesine erişim, • NBER ve OECD gibi sağlayıcılardan 450.000’nin üzerinde working papers erişimi, • Milyonlarca güncel endüstri ve Pazar raporu ve ülke profilleri, • Lancet, Nature, Science, New England Journals of Medicine, and Journal of International Business Studies gibi birçok popüler derginin son sayılarına tam metin erişimi sağlamaktadır. • Cambridge University Press, Springer, and Emerald gibi dünyaca ünlü yayıncıların yayınlarına erişimi sağlamaktadır

ProQuest Central’ın içerdiği ana konu başlıkları şunlardır;

İşletme:

Bilim&Teknoloji

Sağlık&Tıp

Sosyal Bilimler

Sanat&Beşeri Bilimler

Gazeteler: ProQuest Central 1.000’nin üzerinde uluslararası gazeteye erişim sağlamaktadır. Wall Street Journal*, The Guardian, El Mundo, Financial Times, The Times of India, The New York Times, Die Welt, and Le Monde, Los Angeles Times, ve Al Bawaba ve daha birçok global haber kuruluşundan güncel tam metin içeriğine erişime imkan tanır. İçerik günlük olarak güncellenmektedir.

 

Erişim Tarihi : 12 Ekim 2018-23 Kasım 2018

Erişim Linki : https://trials.proquest.com/access?token=3D137QHXF2YDZ9GVWNX5

 
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ