T.C. Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
   
     
 

 
"e-Sınav" Veritabanı Deneme Erişimi Tüm Duyurular

 

"Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi " Veritabanının yeni versiyonu olan "e-Sınav" veritabanı üniversitemiz deneme erişime açılmış olup, 31 Aralık 2017 tarihine kadar sınırsız erişim sağlanabilir. Veritabanından faydalanmak için https://esinav.tumeraltas.com.tr adresine üniverisitemiz IP adreslerinin tanımlı olduğu ağ bilgisayarlarından veya mobil cihazlardan kayıt yapılması yeterlidir. 

 

Deneme erişimi bitiminde, veritabanına "Açık Erişim" modunda 3305 içeriğe erişime devam edilebilecektir. Sınırsız Erişim ve Açık Erişim bilgileri ile Veritabanı içeriğini içerir excel dokümanını ekte bulabilirsiniz.

 

                                        Veritabanı İçeriği:

 

*Yökdil Sağlık-Sosyal-Fen, eYDS, TıpDil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümü.
*PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
*IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
*TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
*Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
*Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
*Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
*Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlat"e-Sınav" Veritabanıımlı içerik.

 
 
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ